Hore
en sk

ORGANOID – inšpirované prírodou


cymorka - 5 decembra 2021 - 0 komentárov

Spoločnosť Organoid Technologies

vznikla v roku 2012 po troch rokoch intenzívneho výskumu a vývoja. Výrobca Organoid Technologies sídli v Tirolsku – v srdci Álp, kde dbá na výrobu z ekologicky udržateľných materiálov. Za svoj originálny prístup a efektívne spracovanie dostali autori mnoho medzinárodných ocenení. Organoid sú prírodné dekoratívne lamináty, vyznačujúce sa prirodzenosťou a autenticitou s minimálnymi úpravami povrchu. Umožňujú originálne využitie surovín so zachovaním prírodných vnemov ako je vôňa a pocit prírody priamo vo vašom domove. Pri výrobe sa používajú výhradne prírodné suroviny, ktoré nie sú bežne používané pri výrobnom procese a tak medzi nimi nájdete alpské seno, ihličie, byliny, sušené kvety, mach, kávu, vlnu alebo semienka. Je možnosť využiť každú prírodnú surovinu, ale dávajú prednosť použitiu organickým a regionálne vyrábaným surovinám. Na výrobu sa využíva 100% zelená energia a biologické spojivá, bez rozpúšťadiel a biocídov. Len tak je možné dosiahnuť jedinečný vzhľad s originálnou vôňou.

Vychutnajte si jedinečnú autentickú vôňu ručne koseného alpského sena z výšky 1700 m nad morom, pestovanej na svahoch v Tirolsku.

Predstavte si, že namiesto stien máte rozkvitnutú lúku, lesnú čistinu s machmi a lišajníkmi, voňavý drevnatý povrch z vanilkových strukov alebo krásne sušené okvetné lístky ruží. Kostry listov dotvárajúce sklenenú stenu, ktorá dostane nádych súkromia pritom priestor nezatieni. Bylinková tapeta vo Vašom domove prenesie prírodu k Vám domov a krásne ho prevonia.

Organoid

ponúka aj podlahové krytiny či akustické panely s využitím prírodných materiálov. V ich ponuke nájdete aj transparentné obklady, ktoré vyzerajú veľmi efektne v kombinácii so svetlom.

Technológia Organoid predstavuje inovatívne využitie rastlín, ktoré odráža súčasný trend: približovať interiér exteriéru a podporovať tak spojenie človeka a prírody.

Materiály Organoid

sa dodávajú primárne ako HPL. Vďaka originalite vývojárov a dizajnéra ponúka spoločnosť Organoid taktiež rozšírené možnosti ako napríklad flexi materiál (nosič je poťahovaný papier), tapety na stenu, samolepky, surové zlisované rastliny bez akéhokoľvek nosiča (použitie na osvetlenie), podlahy a akustické panely. Prírodné povrchy nie sú ošetrované a sú dodávané v pôvodnej kvalite, čím si zachovávajú svoju vôňu a vzhľad.

Prírodný materiál je možné si aj namixovať podľa želania a dať si vyrobiť tapety na mieru. Možnosti sú v Organoide neobmedzené. Sušené ruže rozdrvené na prach, z ktorých vznikne zaujímavý povrch s rôznymi odleskami ružovej a zlatej. Chmeľ alebo sušené ovocie či koreniny. Záleží len od Vás aký materiál a jeho farebnosť Vás zaujme. Každopádne bylinková tapeta zútulní každý priestor u Vás doma.

Napríklad sú dostupné povrchy z týchto surovín:

BERGWIESN*- Alpské seno, plesnivec alpský, margarétky, okvetné lístky

ALMWIESN*- Alpské seno, margarétky, okvetné lístky

WILDSPITZE*- Alpské seno

WILDSPITZE MARGERITTA*- Alpské seno, margarétky

WILDSPITZE HIMMELBLAU*- Alpské seno, okvetné lístky nevädze modrej

WILDSPITZE ROSENGARTEN*- Alpské seno, okvetné lístky ruže

KORNBLUAMA BLAU- okvetné lístky nevädze modrej

RELAX- ľubovník, chmeľ, levanduľa

ROASNBLIATN- okvetné lístky ruže

WOLLÄ – vlna z tirolských oviec

MOUS HELLGRIAN- mach svetlo zelený

organoid
organoid

Všetky vzorky a katalógy spoločnosti Organoid a všetky novinky nájdete v štúdiu CYMORKA interior design v nákupnom centre OC R1 na Rožňavskej 1 v Bratislave, kde Vám odborne poradíme a pripravíme cenové ponuky.

www.cymorka.sk , www.cymorkashop.sk  , www.kuchynecymorka.sk

Súvisiace články