DELIUS – textílie

DELIUS – textílie – predstavujú antibakteriálne a antivírusové vhodné aj do nemocníc.

Je dokázané, že farby a materiály vplývajú na našu náladu a psychickú pohodu. To je obzvlášť dôležité v nemocniciach, liečebniach alebo zdravotníckych zariadeniach nielen pre pacientov ale aj pre zdravotnícky personál. Vzhľadom na prísne hygienické predpisy je veľmi málo možností, ako tieto priestory zútulniť a dodať im viacej komfortu v podobe väčšieho súkromia, lepšej akustiky alebo príjemného tlmeného svetla.

Nemecký výrobca textílií pre komerčné priestory DELIUS prichádza s PRESTIGE CARE CONCEPT – kompletnou kolekciou textílií, ktoré spĺňajú najvyššie hygienické kritériá.

Textílie do zdravotníckych zariadení musia vyhovovať vo viacerých aspektoch – nezávadnosť materiálov, jednoduchá údržba ale aj estetika a toto všetko značka Delius ponúka.

Prestige Care Concept textílie sú:

  • prateľné na 60 °C, vhodné aj na priemyselné pranie
  • vyrobené z ťažko horľavého vlákna Trevira SC
  • nekrčivé a stálofarebné

 

Navyše textílie z radu DELICARE sú funkčné tkaniny, ktoré vďaka iónom striebra zatkaným priamo vo vlákne pomáhajú v ochrane proti infekciám:

  • ióny striebra bránia rastu baktérií vo vlákne aj mimo neho
  • znižujú tvorbu zápachu spôsobeného mikróbami
  • funkčnosť je v samotnom vlákne a nie v jeho dodatočnej úprave, preto sa častým praním nijako neznižuje
  • majú certifikáty OEKO-TEX® Standard 100, JIS 1902 a certifikát Fraunhoferova inštitútu

V kolekcii nájdeme ľahké priehľadné tkaniny, dekoračné látky so vzormi, husto tkané závesové textílie ale aj dimouty, imitácie kože pre čalúnené doplnky alebo sprchové závesy odolávajúce plesniam.

To všetko v širokej škále pastelových odtieňov a jemných vzorov, starostlivo vybratých práve pre použitie v nemocniciach, nakoľko výber vhodných farieb pre tieto zariadenia sú obsiahlou témou.

Všetky kolekcie značky Delius – textílie, môžete nájsť v show-roome CYMORKA interior design na Rožňavskej 1 v nákupnom centre R1.

delius-contract.de